Śledzenie (stan) pojazdu

Funkcja ta obejmuje między innymi: lokalizację pojazdów w czasie rzeczywistym (aktualizacja pozycji co 15-45 sekund na terenie PL+UE z możliwością dostosowania do konkretnych potrzeb klienta); dostęp do trzech map; historię przebytej trasy; zliczanie przejechanych kilometrów; zliczanie czasu jazdy i postojów (na włączonym i wyłączonym zapłonie); analizę prędkości; czas pracy kierowcy; czas pracy pojazdu; konfigurację stylu jazdy kierowcy (Eco-Drive).

Śledzenie pojazdów to usługa niezwykle przydatna dla wszystkich firm posiadających własną flotę samochodów – i to niezależnie od jej wielkości. Warto bowiem pamiętać, iż z zalet, jakie niesie monitoring pojazdów GPS, w takim samym stopniu korzystają niewielkie przedsiębiorstwa, jak i wielkie korporacje, zarządzające dziesiątkami (jeśli nie setkami) samochodów osobowych, ciężarówek czy autobusów.

Podstawowa funkcjonalność usługi śledzenia pojazdów, to oczywiście wgląd w ich aktualną lokalizację na terenie całej Unii Europejskiej. Ułatwia to zarządzanie flotą, jak i pozwala upewnić się, że każdy samochód z osobna znajduje się w oczekiwanym przez nas rejonie. Kontrola stanu pojazdu nie kończy się jednak w tym miejscu. System ActiveGPS pozwala bowiem na znacznie więcej.

Dane o pozycji i prędkości samochodu są zapisywane, umożliwiając wgląd w historię przebytych tras. Na tej podstawie można także skontrolować czas pracy kierowcy lub przeprowadzić analizę osiąganych przez niego prędkości. Dzięki temu mamy okazję sprawdzenia, czy nas pracownik porusza się służbowym autem przepisowo, stosując się do ograniczeń prędkości. Z drugiej strony, monitoring pojazdów GPS daje nam dostęp do informacji o postojach i odpoczynku kierowcy, co nie pozostaje bez znaczenia zwłaszcza na trasach międzynarodowych.

Ostatnią korzyścią, jaką niesie za sobą śledzenie pojazdów, jest analiza przejechanych tras pod kątem jazdy ekonomicznej (częste i dynamiczne zmiany prędkości skutkują nadmiernym zużyciem paliwa, a to z kolei generuje niepotrzebne koszty).

Wszystkie funkcje systemu ActiveGPS: