Strona główna » Kontrola paliwa

Kontrola stanu paliwa floty samochodowej

Pomiar zużycia paliwa w firmowej flocie jest zagadnieniem dość kontrowersyjnym. Wiele stosowanych metod jest niedokładnych i charakteryzuje się tym, że łatwo można doprowadzić do nadużyć. Na szczęście, dzięki specjalnemu oprogramowaniu można uporać się z tym problemem. Kontrola stanu paliwa staje się przy tym nie tylko łatwiejsza i bardziej intuicyjna, ale również wiarygodna.
Moduł kontroli paliwowej w programie ActiveGPS to narzędzie, które pozwala nie tylko na pomiar paliwa z wykorzystaniem odpowiednich urządzeń pomiarowych. Jego użytkownicy zwracają uwagę również na to, że pozwala on na wgląd w miejsca, w których paliwo jest tankowane, co pozwala na lepszy dostęp do upustów paliwowych, a co za tym idzie także większych oszczędności. Nie bez znaczenia jest i to, że zdalna kontrola stanu paliwa  przewiduje nie tylko pomiar jego średniego, ale i całkowitego zużycia, a także możliwość dokonania porównania, czy ilość zatankowanego paliwa jest taka sama jak ta, która została podana na stosownej fakturze.
Cenną funkcją programu jest również dostęp do informacji o odchyleniach od normy. Są one podane w sposób na tyle czytelny, że możliwe jest nie tylko natychmiastowe sprawdzenie, gdzie został popełniony błąd, ale również – znalezienie sposobów na uporanie się z nim. Na podkreślenie zasługuje także to, że sam program należy do prostych w użytkowaniu, jest intuicyjny, nie wymaga wcześniejszego przygotowania i z powodzeniem może być obsługiwany także przez osoby, które nie mogą pochwalić się wykształceniem informatycznym.

Czy wiesz, że… w firmach wykorzystujących flotę pojazdów do codziennych czynności handlowych 30-40% kosztów związanych jest z zużyciem paliwa? Dzięki modułowi „kontrola paliwa” użytkownik otrzymuje potężne narzędzie do analizy i optymalizacji danych paliwowych. Wykorzystanie odpowiednich technologii oraz zaawansowany algorytm paliwowy umożliwiający analizę tankowań i upustów sprawi, że pomiar zużytego paliwa będzie faktyczny i dokładny.

kontrola_paliwa_male

Cechy modułu kontroli paliwowej:

• Pomiar paliwa dzięki odpowiednim urządzeniom pomiarowym
• Możliwość porównywania ilości zatankowanego paliwa z ilością paliwa na fakturze paliwowej
• Wgląd w miejsca tankowań i upustów paliwa
• Pomiar średniego zużycia paliwa
• Pomiar całkowitego zużycia paliwa
• Informacja o odchyleniu od normy średniego spalania

ActiveGPS do kontroli paliwa wykorzystuje sondy paliwowe, hydrostatyczne, ultradźwiękowe, a takżę magistralę CAN oraz dane z komputera pokładowego i pływak fabryczny.

Wszystkie funkcje systemu ActiveGPS: