Strona główna » Czas pracy urządzeń zewnętrznych

Czas pracy urządzeń zewnętrznych

ActiveGPS to optymalne rozwiązanie w przypadku branży komunalnej.

Kontrola urządzeń peryferyjnych stanowi naturalne rozszerzenie funkcjonalności zwykłego śledzenia pojazdów wchodzących w skład floty naszego przedsiębiorstwa. Odnosi się ona przede wszystkim do samochodów i maszyn, które posiadają na swoim wyposażeniu specjalistyczne moduły. Mogą to być na przykład śmieciarki, ale nie tylko – czas pracy urządzeń zewnętrznych bywa również kontrolowany w przypadku dźwigów, wywrotek i wielu innych pojazdów.

Zainstalowane czujniki zbierają także różnego rodzaju dodatkowe dane, takie jak choćby informacje o dokładnych godzinach uruchomienia i zatrzymania kontrolowanych urządzeń. Tam, gdzie jest to możliwe, istnieje również opcja rejestrowania położenia ruchomych elementów modułu (funkcja ta bywa często wykorzystywana w przypadku np. śmieciarek). Warto przy tym wspomnieć o możliwości badania stopnia zużycia paliwa pojazdu podczas pracy urządzenia.

Dużą zaletą naszych rozwiązań jest wysoka odporność czujników na działanie warunków zewnętrznych. Mamy bowiem świadomość, iż kontrola urządzeń peryferyjnych dotyczy przede wszystkim pojazdów w dużym stopniu narażonych na zabrudzenia i niekorzystne warunki pogodowe, takie jak deszcz, śnieg czy duże wahania temperatury powietrza.

Ponadto czas pracy urządzeń zewnętrznych, jak i inne zebrane informacje mogą następnie posłużyć do automatycznego generowania raportów i analiz. Dzięki temu istnieje możliwość wykorzystania ich do optymalizacji kosztów, czy wykrywania nieprawidłowości w funkcjonowaniu pojazdów zarządzanych przez naszą firmę.

Dzięki instalacji wytrzymałych i odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne czujników i zaawansowanych sterowników w pojazdach komunalnych, aplikacja umożliwia analizę czasu pracy urządzeń peryferyjnych. System przedstawia dokładną lokalizację i czas pracy tzw. przystawek odbioru mocy, np.: pługów, dźwigów, systemów HDS, kiperów czy odwłoków śmieciarek dając użytkownikowi informacje na temat:
1. Dokładnego miejsca pracy,
2. Czasu eksploatacji,
3. Rzeczywistejj dacie uruchomienia i wyłączenia przystawek,
4. Kąta otwartych przystawek (np. odwłoki śmieciarek)
5. Wykorzystanego paliwa w trakcie działania tych urządzeń.

Wszystkie funkcje systemu ActiveGPS: